Gerbrich, Brecht en Noelle in de kransen tijdens Junioren Competitie in een Stormachtig Broeksterwald
Gerelateerde Artikelen
Het is zaterdag 16 mei 2026 als de dames en heren junioren voor de 2de keer dit seizoen op pad gaan. Zij hebben de kaatstas en veldschoenen weer ingepakt. De reis eindigt dit keer op het kaatveld in het hartje van Broeksterwald. Bij de dames stond er 8 partuur op de lijst waarvan het laatste partuur in compleet was en er bijgeloot moest worden. Bij de heren leek de wedstrijd lijst tot aan het begin van de dag compleet te zijn maar Luca Wijngaard had zich afgemeld waardoor er eveneens bij de heren bijgeloot moest worden. De wedstrijd leiding was deze dag in handen van mevrouw G. Algra / Clubscheidrechter bij de dames en dhr J. Dijkstra bij de heren. Zij gaven om klokslag 11:00 het startsein waarna de dames en heren de eerste ballen naar de perken stuurden. De vrijwilligers van kaatsvereniging Sla Raek hadden 2 velden van 3 perken neerlegt. Iedereen kon gelijk los. De wind had deze dag veel invloed op het kaatsen hij stond wat schuin op het veld en met windstoten liep de windsnelheid behoorlijk op. Het was een behoorlijke uitdaging. Er dienden heel veel eersten op de 6-6 te worden beslist.
Berber van der Goot was deze dag door middel van het lot gekoppeld aan Marsha Broersma en Fenna Koster en zij gingen de strijd aan met Manouk Scharringa, Marrit Wielenga en Jiska Altenburg. De vliegende start was er voor Berber en haar maten als zij na het openingseerst gelijk een gaatje weten te slaan naar de 2-0. De formatie van Manouk probeert gelijk de aansluiting te herstellen en zij weten de achterstand te verkleinen tot de 2-1. De telegraaf keert echter niet terug in balans want Berber, Marsha en Fenna weten op het juiste moment toe te slaan en de voorsprong verder uit te bouwen via de 3-1 naar zelfs 4-1. Zij lijken daar mee een goede stap richting de 2de omloop te hebben gezet maar als er even zand in de raderen komt loopt de spanning weer op in deze eerste onderlinge strijd. Via de 4-2 weet het partuur van Manouk de aansluiting te herstellen en wanneer zij het belangrijke zevende eerst weten te bemachtigen ligt de strijd weer geheel open. Zij kunnen echter niet voorkomen dat het 5de bordje als eerste gaat naar partuur Berber. De strijd blijkt verre van gestreden want Manouk, Marrit en Jiska weigeren de handdoek te gooien en weten nog een 4de bordje binnen te halen voordat zij uiteindelijk als nog de winst moeten laten aan Berber, Marsha en Fenna wanneer Jiska de bal vliegend raakt maar deze over de kwaadlijn vliegt op de 5-4 en 6-4.
De formatie van Gerbrich Koster, Brecht Renema en Noelle Hiddinga staan in hun eerste partij van de dag tegenover Emma Porte, Rixt Blanke en Sophie Kroondijk. Het is Gerbrich die samen met haar maten de beste start heeft in deze onderlinge strijd want zij weten gelijk afstand te nemen door op de juiste momenten toe te slaan via de 1-0 weten zij uit te lopen naar de 2-0. De strijd lijkt vervolgens echt op gang te komen wanneer Emma, Rixt en Sophie hun eerste bordje aan de telegraaf weten te hangen en terug komen tot aan de 2-1. Ondanks verwoede pogingen ziet de formatie van Emma de achterstand weer oplopen naar de 3-1. Beide parturen krijgen kansen om een eerst te verzilveren maar het is het partuur van Gerbrich wat er met de eersten vandoor gaat en een gaatje weet te slaan naar de 4-1. Emma, Rixt en Sophie blijven het proberen maar krijgen niet echt grip op de wedstrijd en zien het 5de bordje naar de zijde van Gerbrich gaan. De strijd is dan gestreden want de overwinning komt niet meer in het geding. De winst gaat naar Gerbrich, Brecht en Noelle op de 5-1 en 6-0.
In de 3de partij van de dag staat Maren de Vries, Hendrika Stegenga met Elske van Straten tegenover Tessa Westra, Anke Wassenaar en Suzanna Allema. Beide parturen zijn zeer aan elkaar gewaagt waardoor diverse keren de beslissing pas valt op de 6-6. Aan het begin van deze onderlinge strijd geven ze elkaar niets toe waardoor zij om en om een bordje aan de telegraaf weten te hangen via de 1-1 naar de 2-2. Langzaam maar zeker weet Tessa met haar maten het initiatief naar zich toe te trekken en als eerste een 2-3 voorsprong te nemen. De formatie van Maren gaat op jacht naar de aansluiting om het tij te doen kantelen. Zij kunnen echter niet voorkomen dat de achterstand verder oploopt naar de 2-4. De strijd lijkt te zijn gestreden wanneer ook het 5de eerst als eerste naar Tessa, Anke en Suzanna gaat. Zij hebben daarmee de touwtjes in handen. Als zij vervolgens er niet in slagen om de partij in winst om te zetten keert de spanning nog een keer terug in de wedstrijd. Het zijn Maren, Hendrika en Elske die nog een 3de prijs uit het vuur weten te slepen. Het zal niet genoeg blijken te zijn want het is Suzanna die de winst veilig weet te stellen. Zij weet de boven te vinden op de 3-5 en 2-6.
In de laatste partij moest er worden bijgeloot. Het is Yannah Palma die samen met Ilse Baanstra en Britt Joustra deze dag een partuur vormt en zij gaan in hun eerste wedstrijd van de dag de strijd aan met Anna Lotte van Beem, Jelly Hiemstra en Jiska Altenburg zij werd bijgeloot. Beide parturen gaan goed uit de start blokken en geven elkaar niets toe en ze verdelen de eerste 2 verkaatste eersten gelijk matig. Vanaf dat moment weet Anna Lotte met haar maten het initiatief naar zich toe te trekken en via de 1-2 een gaatje te slaan naar de 1-3. Vanaf dat moment ontstaat er een boeiende strijd waarin Yannah zich samen met Ilse en Britt terug weet te vechten via de 2-3 naar de 3-3. Het zevende eerste wil nog wel eens voor een doorbraak of ommekeer zorgen. Het bordje komt in handen van de formatie van Yannah die daarmee de wedstrijd volledig weet te kantelen in hun voordeel. Als Anna Lotte, Jelly en Jiska even geen passend antwoord weten te vinden zien zij al snel daarna de achterstand verder oplopen naar de 5-3. Ondanks verwoede pogingen om het tij nog te doen keren geeft het partuur van Yannah deze voorsprong niet meer uit handen en weet de 2de omloop veilig te stellen met een 5-3 en 6-2 overwinning.
Iedereen kan minimaal 2x kaatsen want kaatsvereniging ‘Sla Raek” organiseerde eveneens een herkansings-ronde. In de winnaarsronde betraden Berber van der Goot, Marsha Broersma en Fenna Koster als eerste de arena om de strijd aan te gaan met het partuur van Gerbrich Koster, Brecht Renema en Noelle Hiddinga. Op het spel stond het eerste finale ticket van deze 2de Junioren Competitie wedstrijd. Het beloofde een mooie strijd te gaan worden want beide parturen haalden gelijk alles uit de kast en verdeelden de eerste 2 verkaatste bordjes gelijkmatig vanaf de 1-1 weet het partuur van Gerbrich op de juiste momenten toe te slaan en via de 1-2 uit te lopen naar de 1-3. Het lijkt een eenzijdige wedstrijd te worden als Berber, Marsha en Fenna van alles proberen om het tij te keren maar het verschil blijft oplopen naar de 1-4. Op dat moment proberen ze door omzettingen de wedstrijd als nog te kantelen. Berber neemt het plekje van Fenna over in het perk en het lijkt effect te hebben want zij weten vervolgens de achterstand te verkleinen tot de 2-4. Als zij er ook in slagen om het belangrijke zevende eerst naar zich toe te trekken ligt de strijd met de 3-4 weer geheel open. Zij kunnen echter niet voorkomen dat Gerbrich, Brecht en Noelle als eerste op het 5de bordje uit komen en een 3-5 voorsprong nemen. Het blijft een mooie strijd want Berber, Marsha en Fenna weten nog een 4de eerst uit het vuur te slepen voordat zij de handdoek als nog moeten gooien op de 4-5 en 0-6. Het partuur van Gerbrich, Brecht en Noelle zijn daarmee de eerste finalist in Broeksterwald in de winnaarsronde.
Wie zij tegenover zich zullen krijgen moet gaan blijken uit de onderlinge strijd tussen het partuur van Tessa Westra, Anke Wassenaar en Suzanna Allema die aan de opslag beginnen en de formatie van Yannah Palma, Ilse Baanstra en Britt Joustra. Het wordt een spannende strijd waarin diverse eersten op de 6-6 beslist moesten worden. Het eerste verkaatste eerst komt in handen van Tessa en haar maten maar zij zien in een zeer zwaar bevochten eerst het partuur van Yannah weer op gelijke hoogte komen. Beide parturen zijn zeer aan elkaar gewaagt en geven elkaar geen duimbreedte ruimte via de 1-1 en 4-6 is het Yannah die hun partuur met een zitbal op voorsprong zet. Geen van de beide parturen slaagt er in om een gaatje te slaan als Anke de kaats weet te passeren op de 1-2 en 6-4 keert het evenwicht voor de 2de keer terug in de wedstrijd. Beide parturen halen alles uit de kast en zijn zeer aan elkaar gewaagt als de beide opslagers er niet in slagen om de bal op de belangrijke 6 binnen de perklijnen te sturen worden de volgende 2 eersten weer gelijk matig verdeeld. Het is Yannah op 2-2 en 6-4 en Tessa op de 3-2 en 0-6 die er beide niet in slagen om de bal de goede richting mee te geven. De strijd is er niet minder om want het 7de te verkaatsen eerst is een zeer zwaar bevochten eerst als Suzanna de kaats weet te passeren op de 3-3 en 6-6 nemen zij de touwtjes even in handen. Er wordt fel gestreden om elke 2 punten aan de telegraaf, een belangrijk moment in deze onderlinge strijd is de 4-3 en 6-6 als Yannah de bal wel of niet weet te retourneren tot in het perk. De formatie van Tessa is het niet eens met de beslissing van de keurmeester op de voorlijn. Hij geeft de bal in terwijl zij aangeven dat Suzanna de bal voor de voorlijn keert. De beslissing blijft staan waardoor het voor de 4de keer gelijk wordt. Het is uiteindelijk Britt die hun partuur naar de finale weet te loodsen als zij de bal voor de kaats weet te keren op de 4-5 en 4-6.
De finale van de winnaarsronde in Broeksterwoude gaat tussen Gerbrich Koster die samen met Brecht Renema en Noelle Hiddinga aan de opslag begint tegen de formatie van Yannah Palma, Ilse Baanstra en Britt Joustra. De vliegende start is er voor Gerbrich en haar maten als zij het eerste bordje aan de telegraaf weten te hangen. De strijd lijkt vervolgens echt op gang te komen wanneer het eerst op de 6-6 beslist dient te worden. Als Gerbrich er in het tussenspel zeer goed bij is en de bal tot in het perk weet te retourneren bouwt zij de voorsprong uit naar de 2-0. Yannah, Ilse en Britt slagen er even niet in om grip op de wedstrijd te krijgen en zien de achterstand verder oplopen wanneer Noelle ditmaal een prachtige zitbal weet te plaatsen op de 2-0 en 6-2. Kansen zijn er wel degelijk voor Yannah, Ilse en Britt want voor de 2de keer is daar de 6-6 wanneer het vizier van Yannah niet op scherp staat en de bal net buiten het perk valt op de 3-0 en 6-6 lijkt het een eenzijdige finale te gaan worden. Spanning zit er volop in de verkaatste eersten want voor de 3de keer is daar weer de 6-6. Als Yannah de bal zelf naar het perk stuurt en deze weet te onderscheppen in het tussenspel en tot voor de kaats weet te retourneren op de 4-0 en 6-6 is daar eindelijk hun eerste bordje aan de telegraaf. Zij slagen er echter niet in om de wedstrijd te kantelen want het 5de eerst komt als eerste in handen van partuur Gerbrich als zij een prachtige zitbal weet te plaatsen op de 4-1 6-2. Deze voorsprong laten Gerbrich, Brecht en Noelle niet meer uit handen glippen en het is Gerbrich die de kransen en de bijbehorende eerste prijs veilig weet te stellen als zij een prachtige zitbal weet te plaatsen op de 5-1 6-4.
Emma Porte, Rixt Blanke en Sophie Kroondijk wisten zich als eerste te plaatsen voor de finale van de herkansing door op de 2de lijst met 3-5 en 2-6 te winnen van Manouk Scharringa, Marrit Wielenga en de bijgelote Elske van Straten. Het zijn Maren de Vries, Hendrika Stegenga en Elske van Straten (die weer terug keerde naar haar oorspronkelijk partuur) die er harder voor hadden moeten vechten. Zij stonden op de 2de lijst tegenover Anna Lotte van Beem, Jelly Hiemstra en Jiska Altenburg. Het was een zeer gelijk op gaande strijd vanaf het begin. De beslissing valt uiteindelijk op de 5-5 en 6-6 in het voordeel van het partuur van Maren de Vries.
Het eerste te verkaatsen eerst in deze finale van de herkansing gaat naar de formatie van Emma op de 6-2. Het partuur van Maren probeert gelijk de aansluiting te herstellen maar zien de achterstand verder oplopen wanneer het vizier van Maren niet op scherp staat en de bal buiten de perklijnen beland op de 1-0 en 6-4. De strijd lijkt vervolgens echt los te barsten als het onderlinge verschil terug loopt door een prachtige zitbal van Maren op de 2-0 en 4-6. Zij weten echter de balans niet te herstellen waardoor het verschil weer verder oploopt als voor de 2de keer het vizier van Maren niet op scherp staat en de bal buiten het perk beland op de 2-1 6-4. Beide parturen blijven knokken voor elke 2 punten aan de telegraaf waardoor voor de eerste keer de beslissing dient te vallen op de 6-6. Als Rixt zeer goed tegen de bal weet aan te stappen en de boven weet te vinden loopt het onderlinge verschil op naar de 4-1. Spanning zit vooral in de verkaatste eersten want voor de 2de keer op rij is daar de 6-6. Met een prachtige retourslag tot in het perk weet Rixt hun vijfde bordje aan de telegraaf te hangen. De strijd is echter nog niet gestreden want als Rixt de bal vliegend weet te raken op de 5-1 en 0-6 maar deze over de kwaadlijn gaat keert de spanning terug in de wedstrijd. Het onderlinge verschil loopt vervolgens nog verder terug wanneer ditmaal Maren er goed bij is in het tussenspel en de bal voor de kaats weet te keren op de 5-2 en 0-6. Emma, Rixt en Sophie laten deze voorsprong niet verder uit handen glippen en wanneer Sophie op de goede plek staat en de bal voor de kaats weet te keren op de 5-3 en 6-4 stelt zij als nog de eerste prijs in de herkansing veilig in Broeksterwald. Zo kwam er een einde aan een stormachtige maar op een buitje na een mooie dag bij kaatsvereniging “Sla Raek”.
Uitslag Dames Junioren:
1e prijs:
Gerbrich Koster Tzum
Brecht Renema Gaastmeer
Noelle Hiddinga Sint Annaparochie
2de prijs:
Yannah Palma Tzum
Ilse Baanstra Sneek
Britt Joustra Lollum
1e prijs Herkansing:
Emma Porte Oude Bildtzijl
Rixt Blanke Bolsward
Sophie Kroondijk Sint Annaparochie (Bijdrage: Henk Hempenius).









Laat me Je vertellen een triest verhaal ! Er zijn nog geen reacties, maar U kunt de eerste zijn om een reactie op dit artikel.
Schrijf een reactie