Formatie Johan Sipma boekt derde zege van het seizoen

Jan Braaksma
Door Jan Braaksma juni 15, 2025 18:59

Formatie Johan Sipma boekt derde zege van het seizoen

De formatie van Johan Sipma, Gabe Jan van Popta en Hendrik Kootstra boekte zondag in Sint Jacobiparochie alweer de derde zege van het seizoen. In een zeer eentonige finale bleef de formatie van Corné Tuinenga, Yoram Elzinga en Klaas Pier Folkertsma op een eerst staan. Op 5-1 en 6-2sloeg Klaas Pier Folkertsma de bal buiten het speelveld. De finale was het aanzien nauwelijks waard en net iets over het half uur was het gedaan met de aspiraties van trio Corné Tuinenga. Op zich was het al verrassend dat deze formatie zich voor de finale had weten te plaatsen. Maar op bij de winnaar te blijven die hoefden in de eindstrijd maar even allert te zijn. Na twee snelle eersten beide op 6-2 kwam er met een fraaie zitbal op 2-0 en 6-6 even een kink in de kabel maar via 6-2 werd snel de marge hersteld en als Tuinenga dan op 3-1 en 6-6 mist is het een gelopen koers. Via 6-0 en 6-2 is het snel einde oefening. Johan Sipma werd uitgeroepen tot koning van de partij.

Trio Johan Sipma moest in de eerste omloop stevig aan de bak tegen de formatie van gert-Anne van der Bos, Taeke Triemstra en Erwin Zijlstra die terug kwam van een blessure. Het was een spannende partij maar daarme was dan ook alles gezegd. 28 missers stonden aan het eind van de partij op het papier waarvan 18 voor trio Gert-Anne van der Bos. Het is dat Taeke Triemstra nog enig tegen gewicht gaf in de vorm van 7 fraaie bovenslagen. Op 5-5 en 6-2 plaatste Johan Sipma een fraaie zitbal. In de strijd om de premie of niets tegen trio Marten Bergsma was het binnen de kortste keren over en sluiten. Opslager Marten Bergsma had zijn kruit verschoten op de partij in Broeksterwâld en op de Zachte PC in Franeker. Beide malen kwam hij als winnaar uit de strijd maar in Sint Jacobiparochie was de koek op. Op 5-1 en 6-2 lag de kaats voor Hessel Postma te ver.

Trio Corné Tuinenga verraste in de eerste omloop met een fraaie zege op het op papier toch sterke partuur van Steven Koster, vorig jaar nog koning van de partij, Jorn Lars van Beem en Patrick Scheepstra. Bij trio Steven Koster lukte niets en dat verklaard ook de uitslag van 5-1 en 6-6.

Via een staand nummer werden de kansen van Remmelt Bouma c.s. hoger ingeschat maar daar kwam weinig van terecht. Na spel gelijk liep trio Corné Tuinenga uit naar 3-2 voorsprong door een bovenslag van Klaas Pier Folkertsma op 2-2 en 6-6. Dat was een tikkie voor de favorieten en zij kwamen deze mentale tik niet meer te boven. Op 5-4 en 6-2 lag de kaats te ver voor Gerben de Boer die nu vanuit het achterperk fungeerde.

Die nederlaag was opmerkelijk want in de eerste omloop werd het op voorhand zo sterke partuur van Menno van Zwieten, Rick Minnesma en Tjisse Steenstra verdient maar wel verrassend met 5-5 en 6-2 naar huis gestuurd. Het wil nog maar niet zomer worden voor trio Menno van Zwieten.

In de eerste omllop deed zich ook nog een opmerkelijk incident voor. Kaatser Pieter van der Schoot zag een slag op 6-6 gelijk anders dan de keurmeester bij de bovenlijn. De keurmeester gaf een kwaadslag en van der Schoot zag een duidelijk bovenslag. Omdat de diensdoende scheidsrechter Henk van der Zee de kant van de keurmeester koos leidde dat er toe dat Van der Schoot verhaal haalde bij Van der Zee. De verhalen daar over verschillen van mening maar de fysieke duw van Van der Schoot richting de scheids deed de deur voor verder overleg dicht. Van der Schoot moest het veld verlaten wegens een rode kaart. Dat is niet uniek want het was de vijfde in een lange rij van jaren. Werk aan de winkel voor de strafcommissie. Wordt vervolgd.  

Cijfers Sint Jacobiparochie. Eerste omloop: 1. Menno van Zwieten, Rick Minnesma en Tjisse Steenstra – 2. Remmelt Bouma, Gerben de Boer en Jan Tymen Eisma 5-5 en 2-6; 3. Johan Diertens, Jelle Cnossen en Jari Visser – 4. Jelle Attema, Kees van der Schoot en Pieter van der Schoot 5-5 en 6-2; 5. Marten Bergsma, Hessel Postma en Pieter Jan Leijenaar – 6. Peter van Zuiden, Allard Hoekstra en Kevin Jordi Hiemstra 5-2 en 6-2; 7. Gert-Anne van der Bos, taeke Triemstra en erwin Zijlstra – 8. Johan Sipma, Gabe Jan van Popta en Hendrik Kootstra 5-5 en 2-6; 9. Steven Koster, Jorn Lars van Beem en Patrick Scheepstra – 10. Corné Tuinenga, Yoram Elzinga en Klaas Pier Folkertsma 1-5 en 6-6; Tweede omloop: 2. Remmelt Bouma c.s. – 3. Johan Diertens c.s. 5-2 en 6-6; 5. Marten Bergsma c.s. – 8. Johan Sipma c.s. 1-5 en 0-6; 10. Corné Tuinenga c.s. staand nummer; Halve finale: 10. Corn♪0 Tuinenga c.s. – 2. Remmelt Bouma c.s. 5-4 en 6-2; 8. Johan Sipma c.s. staand nummer; Finale: 8. Johan Sipma c.s. – 10. Corné Tuinenga c.s. 5-1 en 6-2.    

Jan Braaksma
Door Jan Braaksma juni 15, 2025 18:59
Schrijf een reactie

Geen Reacties

Nog Geen Reacties!

Laat me Je vertellen een triest verhaal ! Er zijn nog geen reacties, maar U kunt de eerste zijn om een reactie op dit artikel.

Schrijf een reactie
Bekijk opmerkingen

Schrijf een reactie

Uw e-mail adres zal niet worden gepubliceerd.
Verplichte velden zijn gemarkeerd*

*

Websponsors

Recente reacties

  • Visser

    Visser

    Eens Jan, de muziek in de finale had niks met sfeer verhoging te maken en zorgde alleen maar voor afleiding!…

    Bekijk Artikel
  • Durk Bonnema

    Durk Bonnema

    As ik skriuwer wêze soe fan "Kweapraat", dan soe ik oare wurden brûke, want wurden dogge derta. Dat nimt net…

    Bekijk Artikel
  • ....

    ....

    Lisanne Venema was niet aanwezig, Suzanna Allema kaatste in haar plaats. 1ste prijs herkansing

    Bekijk Artikel

Websponsors

Taxi van der Bles
Horeca Straatkaatsen Leeuwarden
Geert van Tuinen producties
Alfa Romeo Berlikum
Jansma Burdaard
Jaap Breman Schoonmaakgroothandel