AGE Tichelaar 1946-2026
Gerelateerde Artikelen
Toen ik hoorde dat Age, toch wel plotseling, overleden was. Was ik een paar dagen wel wat vanne kaart en gingen mien gedachten vaak terug naar ut huus waar se woonden. Dat was in de Ambachtschoolstraat en hij woonde op nummer 11, met Anne ene kant vrouw Willekes en de andere kant de familie van Sikke Brandsma. Voor hun deur was een prachtige mooi soort van marmer stoepke en daar gingen wij altied op sitten. Dit tot grote ergernis van buuvre maar Age ging dan gewoon bij ons zitten en buuvre Tetsje [sien moeke] von ut allemaal wel best. Toen al sporte Age veul, hij kaatste met om ut leven en kon knap opslaan.
Maar wat de meesten niet wete was dat ie einden liep om te trainen voor hardloop wedstrieden. De konst um toen die tied oek wel deur een lampeglas hale se slank was ie. En ur waren wel hardloop wedstrieden in Harlingen over de Voorstraat de Noorderhaven en se maar dan zat Age altied bij de top. Hij trainde dan oek o a met Herman Smit, en beiden woonden achter de skouwburg. Age was oek trainer van 1-B en hij trainde vaak op conditie. Wiebe Westra vertelde daar over. We moesten dan achter Age anlope en dan gingen we over Midlum en dat was oek maar niet een klere eind aldus Wiebe. Age liep dan voorop maar vergat dan se nou en dan om te kieken.
Op een gegeven moment liep Age al op ut Balkland brugje en waren wij krek oppe Tjerk Hiddes sluuzen sun gang had ie dan. Age was daar fanatiek in en mocht oek graag die jongens traine. Je kanne natuurlijk wel een boek over Age skrieve want seveul het die man wel deen in sien leven.
Scheidsrechter was ie en hij floot alles en iedereen en oek was ie grensrechter bij Harlingen 1. En Age was altied se eerlijk as goud en trok gien een voor. In Jubbega dochten se daar even anders over toen ie een goal afkeurde. Was de bal wel of niet over de lijn niet over de lijn zij Age. En toen was ur een in ut publiek die se vriendelijk was om Age een klomp op sien kop te slaan. Dat was voor Age gien reden om te stoppen nee integendeel hij kreeg ut nog drukker.
Hij begon oek bij ut zaalvoetbal te fluiten, en as een van sien collega’s ur niet was floot Age met liefde wel even drie wedstrieden achter mekaar op een avond. Zelfs toen ie al in sien invalidewagen zat ging ie vlaggen. En niet een wedstried nee Age vlagde alle wedstrieden van 19.00 uur tot 21.45 uur en kwam niet van sien plak. Datzelfde gelde oek voor ut Copini 60+ kaatsen. Elke maandagavond was Age ur as keurmeester en meteen deed ie ut anmerken ur oek even bij. En toen ie oek daar in sien invalidewagen zat bleef ie de hele avond oppe voorliene zitten.
FC Harlingen was sien club maar hij floot oek met liefde Zeerobben of Exstador of de horeca competitie en natuurlijk keurmeester bij ut kaatsen voor Eendracht of ut Lanenkaatsen en oppe voorliene bij de PC. Maar oek buuten Harlingen was ie bereid om wat voor welke vereniging dan oek te doen. Age was een lieve jonge je moesten um niet kwaad make trouwens want dan zag je altied terecht even een andere Age.
Wat was ut niet lief as de feestdagen naderden dat ie dan bij de 5e colonne van de FC Harlingen langskwam en se allemaal een gelukkig nieuwjaars kaart gaf. En op de envelop skreef ie dan, aan den heer W. van Dijk nog lekker ouwerwets. Altijd as ie bij wat voor wedstried dan oek kwamen dan moesten je Age altied even een hand geve en een praatsje met um make dat von ie fijn. Wij Achter de Skouwburgers konden de familie goed zeker sien drie broers Herman, Japie en Lodewijk {Looi}. En met Herman deed ie alles tegare toen die overleed was dat een klap voor Age.
Japie was ur al niet meer en toen sien oudste broer Lodewijk drie weken terug overleed had Age ut erg zwaar. Vol liefde sprak ie over sien broer niet wetende dat hij oek niet meer lang te gaan had. Ut was allemaal voor ons Harlingers nogal plotseling en met het overlijden van Age is een deel van onze geschiedenis weghaalt. En ze zegge welles dat niemand onmisbaar is maar dat is Age wel. Sun man fien je nergens meer ja misskien een die ur op liekt maar een Age krije we nooit weer.
Rust zacht grote vriend namens dien maten van de FC Harlingen, KV Eendracht en de 5e Colonne van de FC.
Wiebe van Dijk








Laat me Je vertellen een triest verhaal ! Er zijn nog geen reacties, maar U kunt de eerste zijn om een reactie op dit artikel.
Schrijf een reactie